Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oferuje programy studiów licencjackich, magisterskich oraz jednolitych studiów magisterskich. Ważną częścią naszej działalności są również programy doktorskie. Uczelnia oferuje do 44 kierunków studiów.
Kandydaci mogą wybierać spośród szerokiej gamy programów, z których każdy związany jest z inną dziedziną, taką jak prawo, zarządzanie, rolnictwo, informatyka oraz gospodarka przestrzenna.
Welcome Center - Biuro Obsługi Studentów Międzynarodowych
Funkcjonuje na Uniwersytecie od 2021 roku. Celem Welcome Center jest zwiększenie internacjonalizacji UPH poprzez różne formy działalności.
Organizujemy warsztaty międzykulturowe, otwarte spotkania i szkolenia.
Dodatkowo, służymy jako doradcy dla studentów, którzy chcą studiować za granicą oraz wspieramy studentów międzynarodowych w procesie adaptacji w trakcie ich pierwszych dni na naszej uczelni.
NAWA to nowa instytucja, która została ustanowiona 1 października 2017 roku.
Została stworzona w celu koordynacji działań regionalnych, które napędzają proces internacjonalizacji polskich instytucji akademickich i badawczych.
Misją NAWA jest wspieranie rozwoju Polski w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.
Podczas studiów wykładowcy powinni być adresowani zgodnie z ich tytułem lub stopniem naukowym: Profesor, Doktor lub Magister. Osobę z tytułem doktora habilitowanego (dr hab.) należy tytułować jako Profesora. Funkcjonariusze powinni być adresowani w następujący sposób: REKTOR - Pani Rektor / Pan Rektor, PROREKTOR - Pani Rektor / Pan Rektor, DZIEKAN - Pani Dziekan / Pan Dziekan, PRODZIEKAN - Pani Dziekan / Pan Dziekan.
It is best to start writing an e-mail from Dear Professor / Doctor / Master and finish with the phrase Yours sincerely / With best regards and a full signature (name, surname, department and year of study). Employees' e-mails on UPH have the following structure: first_name.surname@uph.edu.pl
Bądź punktualny! W przypadku spóźnienia postaraj się dyskretnie wejść do sali. Podczas zajęć wyłącz lub wycisz swój telefon komórkowy. Nie rozmawiaj podczas zajęć, chyba że wykładowca zainicjuje dyskusję. Słuchaj uważnie i rób notatki. Nie rób zdjęć materiałów prezentowanych przez nauczyciela bez jego/jej wcześniejszej zgody.
Biblioteka Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach została założona w 1969 roku. Jest największą publiczną biblioteką naukową w naszym regionie.
Centrum wspiera studentów z niepełnosprawnościami oraz studentów o specjalnych potrzebach
Głównym celem Centrum jest umożliwienie osobom o specjalnych potrzebach studiowania na równych zasadach, uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych, naukowych, społecznych, kulturalnych i sportowych.
Jednym z priorytetów Uniwersytetu jest utrzymanie wysokiej jakości kształcenia. Oznacza to nie tylko zapewnienie studentom odpowiednich warunków do zdobywania wiedzy i umiejętności, ale także kształtowanie ich postaw, dzięki którym stworzą świadome społeczeństwo gotowe na wyzwania współczesnego świata.
W ramach wydziału znajdują się dwa instytuty:
Zakres badań naukowych Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa dotyczy aktualnych problemów wsi i rolnictwa oraz obejmuje zagadnienia związane z:
Wydział Humanistyczny jest jednym z najstarszych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pod nazwą "Wydział Humanistyczny" został utworzony w 1971 roku. Obecnie Wydział ma dwa instytuty: Instytut Historii oraz Instytut Językoznawstwa i Studiów Literackich.
Tutaj znajdziesz również Pracownię Artystyczną. Pracownia Artystyczna, w ramach swojej działalności artystycznej, naukowej i promującej sztukę, prowadzi własną galerię, organizuje wystawy, spotkania z artystami, warsztaty artystyczne oraz inne wydarzenia związane ze sztuką. Studenci z koła naukowego "Edu Art" aktywnie uczestniczą w tych działaniach.
Jego podstawowe działania związane są z rozwojem badań naukowych oraz kształceniem studentów. Struktura Wydziału składa się z: - Instytutu Nauk o Zdrowiu, - Kliniki Dietetyki i Żywienia, - Centrum Symulacji Medycznej. Wydział dysponuje nowoczesną i dobrze wyposażoną infrastrukturą dydaktyczną i naukową, co stwarza bardzo dobre warunki do kształcenia ogólnego i praktycznego, umożliwiając studentom realizację procesu edukacyjnego i osiąganie założonych efektów kształcenia.
Wydział Nauk Społecznych jest jednym z największych wydziałów na UPH. Wydział oferuje ponad 10 kierunków oraz szeroki wachlarz studiów podyplomowych.
Struktura wydziału składa się z:
Wydział Nauk łączy cztery Instytuty:
Zajmują dość duży kompleks budynków z trzema nowoczesnymi salami wykładowymi na łączną liczbę 450 miejsc, dziesiątkami laboratoriów i pracowni komputerowych.
W strukturze Wydziału znajduje się również Centrum Praktycznej Edukacji Chemicznej, Centrum Kultury Matematycznej oraz Dziekanat.
Jednym z priorytetów działalności Katedry jest wysokiej jakości edukacja. Oznacza to zapewnienie studentom odpowiednich warunków do zdobywania wiedzy i umiejętności, a także kształtowanie ich postaw.
PARLAMENT STUDENCKI
Zadaniem parlamentu studenckiego jest dbanie o interesy społeczności akademickiej. Najważniejsze decyzje podejmowane są w porozumieniu z samorządem studenckim. Dotyczą one m.in. spraw społecznych i bytowych, wydawania opinii na temat projektów wewnętrznych aktów prawnych UPH dotyczących jego organizacji, regulaminów i programów studiów. Studenci mogą wyrażać swoje opinie i wpływać na bieżące sprawy. Mają swoich przedstawicieli w Senacie.
Parlament studencki organizuje wiele wydarzeń kulturalnych. Współpracuje z Uniwersyteckim Centrum Kultury, Rektorem Uniwersytetu, klubami naukowymi oraz Radami Mieszkańców Domów Studenckich.
Na każdym z instytutów naszego Uniwersytetu działają studenckie koła naukowe, które gromadzą studentów chętnych do odkrywania dotąd nieznanych obszarów nauki. Jako członek koła naukowego możesz poznać interesujących ludzi, nawiązać kontakty oraz uczestniczyć w organizowanych wyjazdach badawczych i konferencjach. Co roku najaktywniejsi studenci otrzymują stypendia od Ministra Edukacji i Nauki.
Jeśli chcesz dołączyć do koła naukowego, odwiedź stronę internetową koła lub instytutu, w którym ono działa, i skontaktuj się z jego opiekunem lub kolegami, którzy są już członkami koła.
Poznaj koła naukowe naszego Uniwersytetu!
DOŁĄCZ DO AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO (AZS)
To tutaj studenci mogą realizować swoje zainteresowania sportowe, a po złożeniu wniosku o członkostwo w Akademickim Klubie AZS mogą ubiegać się o reprezentowanie Uniwersytetu w zawodach sportowych.
W głównym budynku sportowym studenci mogą korzystać z:
Uniwersyteckie Centrum Kultury jest centrum życia kulturalnego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Tradycje kulturalne naszego Uniwersytetu sięgają lat 70. XX wieku. UOK jest przede wszystkim miejscem spotkań ludzi, którzy cenią kontakt z kulturą.
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach ma swoje własne galerie sztuki:
Galerie organizują wystawy i wernisaże sztuki, na których można głównie zobaczyć nasze niesamowite obrazy i rzeźby.
Podczas tych wydarzeń można oglądać prace zarówno członków społeczności UPH - akademików z Pracowni Sztuki, studentów studiów magisterskich w zakresie Sztuk Wizualnych, jak i artystów zewnętrznych. Spotkania z artystami i ich dziełami są niezwykle interesujące i inspirujące.
Głównym celem Centrum jest prowadzenie działalności naukowej, edukacyjnej, kulturalnej i popularyzatorskiej skierowanej przede wszystkim do społeczności polskiej oraz cudzoziemców, szczególnie związanej z promocją języka polskiego i Polski.
Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, studentów, kandydatów na Uniwersytet, a także do osób spoza Uniwersytetu.
UPH uczestniczy w programie Erasmus+ od 2002 roku.
CEEPUS to Centralny Europejski Program Wymiany Uniwersyteckiej. Jego celem jest wspieranie wymiany akademickiej studentów i nauczycieli akademickich. W ramach programu można wyjechać na studia, praktyki lub staże.
Adres e-mail kontaktowy:science@uph.edu.pl
To nie koniec możliwości! Więcej informacji o innych realizowanych programach można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu oraz w Dziale Nauki i Współpracy Międzynarodowej.
Jeśli już wiesz, że chcesz studiować na naszym Uniwersytecie, ale zastanawiasz się, gdzie mogłbyś mieszkać, mamy świetne wieści. Nasz Uniwersytet dysponuje kilkoma akademikami, w których możesz się zatrzymać. Czeka około 700 miejsc w dwuosobowych segmentach, w pełni wyposażonych w kuchnię i łazienkę.
Wszystkie pokoje mają dostęp do Internetu i domofony. Ponadto w każdym budynku znajduje się pralnia, pokoje gościnne, a budynek akademika nr 4 jest wyposażony w pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz windę.
Dla potrzeb i wygody naszych studentów, recepcje w akademikach są otwarte 24 godziny na dobę.
DLACZEGO WARTO MIESZKAĆ W AKADEMIKU?Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach ma cztery akademiki:
Aby zamieszkać na Kampusie Studenckim, wystarczy złożyć lub wysłać wypełniony wniosek o miejsce do wybranego Akademika.
Wielką wygodą jest możliwość złożenia wniosku o miejsce drogą e-mailową. Należy zalogować się do systemu USOSweb, gdzie w zakładce Dla Studentów znajduje się kreator wniosków.
Administracyjnie należy do województwa mazowieckiego, a 32 kilometry kwadratowe miasta zamieszkuje ponad 78 000 osób. Mamy mniej niż 100 kilometrów do Warszawy, a więc wszystkie jej udogodnienia są na wyciągnięcie ręki.
Jeśli zdecydujesz się zostać w Siedlcach, na pewno będziesz miał wiele do zobaczenia. Mamy aquapark, z którego możesz korzystać zarówno latem, jak i zimą. Jeśli masz ochotę na teatr lub kino w Siedlcach, to również jest możliwe!
Możesz spędzić wolny czas w centrum handlowym, gdzie znajduje się wiele sklepów, lub udać się nad lagunę i wynająć rowerek wodny!
Chcesz spędzić czas aktywnie? Mamy wiele siłowni i klubów fitness zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Znajdziesz wiele restauracji, w których możesz zjeść na miejscu lub zamówić z dostawą do domu. Jeśli masz ochotę spędzić wieczór z przyjaciółmi, możesz to zrobić w pubie lub klubie.
Jeśli interesujesz się sztuką, musisz przyjechać do Siedlec. To jedyne miasto w Polsce, w którym na stałe eksponowany jest obraz światowej sławy malarza El Greco "Ekstaza św. Franciszka". To unikalne dzieło przyciąga co roku tysiące turystów z całego świata. Będziesz miał okazję zobaczyć nasze zabytki, takie jak XVIII-wieczny ratusz zwany "Jackiem", majestatyczny Pałac Ogińskich, a to tylko przedsmak, aby zachęcić Cię do spaceru po naszym mieście.
Siedlce mogą zachwycać, przyjedź i przekonaj się sam!
Najpierw kilka słów o historii Pałacu Ogińskich, który sięga 1441 roku i jest nierozerwalnie związany z historią miasta Siedlce. Początkowo był to drewniany dwór otoczony włoskim ogrodem, w miejscu którego na zlecenie księcia Kazimierza Czartoryskiego w latach 1730-1740 zbudowano murowany pałac.
W latach 70. XVIII wieku pałac stał się własnością Aleksandry Ogińskiej, która nadała mu klasyczny wygląd. W ciągu 10 lat przebudowała pałac od podstaw i stworzyła wokół niego park w stylu sentymentalnym, zwany Aleksandrią.
Dzięki Ogińskiej miasto stało się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski. Po jej bezdzietnej śmierci majątek wrócił do rodziny Czartoryskich.
Dziś jest siedzibą władz Uniwersytetu - Rektora UPH.
W Rektoracie znajdziesz m.in. Biuro Karier oraz Wydział Nauki i Współpracy Międzynarodowej, gdzie uzyskasz informacje i pomoc w ramach programu Erasmus +.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej interaktywnej mapy,
na której zaznaczyliśmy najważniejsze miejsca w Siedlcach.
W tym zakresie znajdują się lokalizacje od Wydziału Humanistycznego przy ul. Żytniej 39, po Galerię Siedlecką przy ul. Piłsudskiego 74,
i wszystko pomiędzy.
Aby skorzystać z mapy w ramce poniżej, wystarczy kliknąć na poszczególne znaczniki
aby uzyskać więcej informacji o każdym miejscu.
Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę miejsc na mapie,
kliknij na kwadratową ikonę w prawym górnym rogu mapy,
co otworzy mapę w nowej karcie lub oknie, gdzie widoczna jest lista miejsc.
Jeśli masz jakiekolwiek sugestie lub miejsca, które Twoim zdaniem powinniśmy dodać,
nie wahaj się z nami skontaktować.
Zawsze staramy się rozszerzać naszą listę i zapewniać jak najbardziej kompleksowe zasoby
zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających Siedlce.